Tarihçemiz

Tezel Lojistik

Tarihçemiz

 Tezel Lojistik 1949 yılında Hikmet Şişmanoğlu ve İsmet Şentürk ortaklığı ile kurulmuş olup, Rize ve Artvin illerine ambar  sevkiyatı yapan Tezel Umumi Nakliyat Ambarı Kolektif Şirketi ünvanı ile nakliye sektörüne ilk adımını atmıştır.

 1970 yıllarında Etibank ve Karadeniz Bakır İşletmeleri gibi devlet kuruluşlarının taşıma işlerini üstlenmiştir. Karadeniz Bakır  İşletmeleri'nin; Çakmakkaya fabrikasının kuruluşunda 5,50mt çapında 42.000 kilogramlık fabrika değirmen makinalarının  sevkiyatı ile ağır nakliye, M.Kimya Endüstri kurumunun; yanıcı ve patlayıcı maddelerinin eskortlar öncülüğünde taşınması ile  sektörde ilk olmuştur.

 1990 yılında; Türk Hocst ilaç fabrikasının ilaç dağıtımı ile ilaç sektörüne girmiştir. Lojistik anlamda ilk çalışması ITT Schaub  Lorenz ile başlamış olup Türkiye genelinde 11 bölge aktarma deposu oluşturarak Türkiye'nin her ilinde kendi vasıtaları ile  parsiyel ve komple dağıtıma başlamıştır.

 1995 yılında; gelişlen teknolojiye uyum sağlayan Tezel, kendine özel bir lojistik yazılım oluşturarak depolar araası online  sistemini kurmuştur. Otomasyon sistemi sayesinde tüm operasyonların internet üzerinden izlenebilmesi, raporlanması ve veri  akışını sağlayabilmektedir.

 1997 yılında; İstanbul, Adana, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya depolarında depolama hizmeti vermeye başlamış olup; Tezel  depolarından nihai tüketiciye bayilere ve mağazalara, bayilerden nihai tüketiciye veya diğer bayilere ürün transferleri ve  ürünlerin tedarikçi deposundan teslim alınıp depolara yönlendirilmesi gibi B2B, B2C sistemine uygun lojistik operasyon  sağlayabilmektedir.

 Faaliyetlerini her geçen gün daha ileriye taşıyan kuruluş, 1999 yılında kargo sektöründe faaliyete başlayıp Tezel Kargo  departmanı ile müşterilerine hizmet vermiştir.

 2001 yılında; Tezel Lojistik Taşımacılık Tic. Ltd. Şti. uluslar arası taşımacılığa başlayarak; kısa sürede ülkemizde elde ettiği  başarıyı yurtdışında da yakalamıştır.

Lojistik alanında, yurtiçinde ve yurtdışında; Antrepo, gümrük işlemleri, komple ve parsiye taşıma gibi bir çok alanda %95'lik müşteri memnuniyeti ile çalışmalarını sürdüren, 250 çalışanı, 90 araçlık filosu ile 60 yılı aşkın süredir varolan ve her geçen gün büyüyerek ilerleyen bir lojistik firmasıdır.

 


E-bülten'e kayıt olun!
E-bülten'e kayıt olarak Tezel Lojistik yeniliklerinden haberdar olun!